درباره ما

مجتمع فنی تهران در سال 1358 با نظر و همت دکتر سعید سعادت و مهندس سعید خرازی زاده، از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، رسماً فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود.

این موسسه ضمن ارتقاء کمی و کیفی دوره های آموزشی متداول در آن زمان، مطالعه و امکان سنجی با هدف پيشرو بودن در آموزش، دوره های جدید بر مبنای نیاز صنعت کشور را پیگیری نمود و در همین راستا از حدود سالهای 1361 و با ورود کامپیوترهای خانگی اولیه اقدام به تدوین دوره های آموزش کامپیوتر کرد. با متداول شدن PC در سال 1367 این موسسه به عنوان اولین مرکز مجاز آموزش علوم کامپیوتر موفق به دریافت مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای شد و در حال حاضر با برخورداری از بیش از 70 مرکز آموزشی در سطح کشور و 40 سال سابقه آموزشی و نشر بیش از 1700 عنوان کتاب و ده ها پروژه آموزشی و پژوهشی در حوزه ICT و کامپیوتر به عنوان بزرگترین سازمان ICT کشور در بخش خصوصی به فعالیت خود ادامه می دهد.

مجتمع فنی تهران به عنوان موسسه ای کاملا متمایز، انحصاری و پیشگام، همواره در تکاپوی ایجاد و حفظ مزیت رقابتی پایدار بوده است و در همین راستا و به منظور ایجاد مزیت رقابتی پویا و متجانس با هدف تامین منابع آموزشی و کتب علمی در سال 1377 اقدام به ثبت و تاسیس موسسه فرهنگی هنری “دیباگران تهران” نمود. این موسسه که واحد انتشارات مجتمع فنی تهران محسوب می شود اولین دارنده گواهینامه ISO9001:2000  در دامنه کاربرد طراحی جلد و نشر کتاب در ایران است.

مدیریت دانش محور و تلاش برای ارائه خدمات و محصولات متناسب در جهت آموزش مهارتها و تخصصهای پیشرفته و همچنین کارآفرینی و اشتغال، بخشی از فعالیتهای گسترده مجتمع فنی تهران به منظور نیل به میهنی آباد است.

مجتمع فنی تهران به روزی می اندیشد که در هر خانواده ایرانی حداقل یک نفر

از خدمات یا محصولات آن به طور مطلوب بهره مند شود

 

مجتمع فنی تهران نمایندگی تبریز، از سال 1382 فعالیت خود را با تکیه بر تجارب آموزشی آغاز و اکنون با مدیریت مهندس پیمان نوری در جهت بهبود مستمر آموزش های مهارتی و  با هدف گسترش دانش شغلی به فعالیت خود ادامه می دهد. این مجتمع در شاخه های مختلف علوم و در زیر شاخه های گسترده ای با استفاده مطلوب و بهینه از زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری و بر اساس رویکردهای جدید آموزشی در جهت ارتقا دانش مهارتی دانشپذیران و اعتلای آموزش های سازمانی می کوشد.

این نمایندگی اکنون با مساحتی بالغ بر۱۱3۰ متر مربع در 5 طبقه، با تمام امکانات آموزشی شامل: سایت های آموزشی مجهز، کلاس های تئوری، سالن کنفرانس، کارگاه های آموزشی، کلاس فیلم، گالری و … در بیش از 16 دپارتمان آموزشی در حوزه های:

فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی، معماری، برق و الکترونیک، مهندسی پزشکی، هنر و گرافیک، عکاسی، مالی و حسابداری، مدیریت و کسب و کار، آموزش های سازمانی، بورس و سرمایه گذاری، مد و پوشاک، تشریفات، کودک و نوجوان، زبان های خارجی و آموزش های الکترونیکی و .. در حال خدمت رسانی است. مضافا اینکه خدمات اجرایی پروژه و پشتیبانی آن در تمامی زمینه های مرتبط با فناوری اطلاعات نیز با توجه به بهره مندی از اساتید با تجربه و کارآزموده شاغل در صنعت، ارائه می گردد.

 

رسالت ما افزایش توان موثر نیروی های کار با ارائه خدمات آموزشی مهارت محور و کارآمد، چه در سطح دانشگاهی جهت آماده سازی نیروهای جوان جهت ورود به بازار کار و چه در زمینه آموزش های سازمانی و ضمن خدمت برای توسعه منابع انسانی به عنوان مهمترین سرمایه های کشور است. آموزش‌های مهارتی شاهراه افزایش اشتغال زایی و توسعه و پیشرفت است.

اميد است با استعانت از درگاه خداوند متعال و بهره گیری از همه توان و تجربه و استفاده بهینه از ظرفیت و توانمندی های موجود بتوانیم در جهت ارتقاء کیفی و کمی امر آموزش گام های بلند برداریم.